Deniz Yolu | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
Bodrum'daki Marinalar
D-Marin Turgutreis Marina
D-Marin Turgutreis Marina

75 m'ye kadar 550 yat bağlama ve 150 karada park kapasitesi olan D-Marin Turgutreis, ilk günden beri, her çeşit teknik, sosyal ve idari hizmeti sağlamaya elverişli ekipman ve olanakları ile yatlara ve sahiplerine yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır. Teknolojinin tüm olanaklarından yararlanarak ziyaretçilerin denizle iç içe yaşarken modern hayatın gereksinimlerini karşılayabilecekleri tüm sosyal hizmet alanları tek tek düşünülmüştür.

D-Marin Turgutreis sadece bir marina olarak değil, entegre bir turizm tesisi olarak yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermekte, çevreye duyarlı sistemleri ve bölge ekonomisine katkısı ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. D-Marin Turgutreis'te bulunan kamu otoriteleri binasında tüm kamu hizmetleri bir arada bulunmakta ve hudut kapısı giriş-çıkış işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.


Milta Bodrum Marina

Marinamız, 1976 – 1988 yılları arasında T.C. Turizm Bakanlığı A.Ş.'ye bağlı olarak 125 yat kapasitesiyle "Turban Bodrum Marina İşletmesi" olarak hizmet vermiştir. Bu tarihten sonra banka yeniden yapılandırılarak Turban Turizm A.Ş. "Turban Bodrum Marina" adı altında çalışmaya devam etmiştir.

1992 yılında kapasitesi, 2 adet yüzer iskele ilave edilerek, 275'e çıkarılmıştır. 01.12.1997 tarihinde özelleştirilerek Karada Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından 49 yıllığına kiralanmış ve kapasitesi, bir ponton daha ilave edilerek, 375'e çıkartılmıştır. Denizde 450, karada 50 yat kapasitesi ile, tekneler tam teşekküllü teknik servis hizmetinden, kablosuz internete, uzman kadrosuyla Fitness salonundan 24 saat güvenliğe kadar her türlü hizmeti alabilmektedir.

Milta Bodrum Marina, sahip olduğu yüksek standartlar ve çevreye verdiği önem dolayısıyla Mavi Bayrak ve 5 Altın çıpa ödülü sahibidir.

Milta Bodrum Marina

Palmarina Bodrum
Palmarina Bodrum

Palmali Grup tarafından 2011 Mayıs ayında satın alınarak ve tamamen yeniden inşa edilerek, üstün kalite ve hizmet anlayışı ile Türkiye'nin ilk mega yat projesi olarak 2013 Haziran ayında tam kapasite ile hayata geçirilen Palmarina Bodrum, açılışından bu yana dört mevsim boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen denizcileri, yerli ve yabancı ziyaretçileri uluslararası standartlarda hem denizde hem de karada ağırlamaya hızla devam ediyor.

2014 Dünya Mimarlık Festivali’nde Singapur’da mimari tasarımı ödüle layık görülen Palmarina Bodrum; 109 mağazalık yenilenen açık AVM’si, eğlence adası, restaurantları ile bölgenin sosyo-kültürel nabzını tutmayı sürdürüyor. Güvenli bir limanda konaklama, yat acenteliği, yat sigorta işlemleri gibi servisleri yanı sıra dünyaca sevilen yerli ve yabancı markalardan oluşan açık AVM’si, dünyaca ünlü restaurant, cafeleri, dileyen ziyaretçiler için Palmarina üzerinde bulunan Palmalife Marina Hotel ve Palmarina Butik Hotel’in sunduğu konaklama alternatifleri, toplantı salonları, Palmarina Spa & Fitness’ta kişiye özel hazırlanan detox programları, spa, masaj &fitness hizmetleri dört mevsim boyunca her an hizmete hazır bulunuyor.


Port Iasos Marina

PORT IASOS MARİNA Bodrum havalimanına en yakın, doğayı sevenler ve özleyenler için sessiz dingin, gözlerden ırak konumda harika bir butik marinadır. Aynı zamanda Bodrum'un en gözde beldeleri olan Güllük, Güvercinlik, Torba, Gündoğan, Türkbükü, Didim ile Yunanistan’ın Leros, Kalimnos, Farmakoni adalarına yakın, Güllük, Kıyıkışlacık Göklimanı mevkiindedir.

PORT IASOS MARİNA, Güllük Körfezi içinde 150 yata güvenli bağlama yeri ve kaliteli marinacılık hizmeti sunar. PORT IASOS isimli çevreci marinayı kısaca anlatmak gerekirse GİZLİ CENNET DİYEBİLİRİZ.

Port Iasos Marina


Bodrum'a Deniz Yolu Rotaları

Ülkemizin önde gelen 3S turizm yörelerinin başında Bodrum ve çevre beldeleri gelmektedir. Bodrum turizm alanında dünyaca tanınan ve sayısız turistin ziyaret akınına uğrayan bir metropol haline gelmiştir. Bodrum tarihi mekanları, gelişmiş yat turizmi ve gece yaşantısı açısından ülkemizin en önemli turizm merkezidir.
Yöreye gelen turistlerin kültürel alanda ilgisini, zamanında Zphyria yarımadası bilinen alan üstüne, Rodos şövalyeleri tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi ve tam karşısında bulunan Antik Tiyatro çelmektedir.

Kale içerisinde bir çok müze, tarihi batık, amphora ve kule bulunmaktadır. Bunun dışında çevre beldelerde bulunan temiz koylar buralarda kurulan konaklama tesisleri ve turistleri hayran bırakan denizi ile Bodrum ön plana çıkmaktadır. Bodrum deniz suyu sıcaklığı ve düşük nem oranıyla da tatil için en ideal mekanlardan biridir.