Sağlık | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
Sağlık

Bodrum, Avrupa’nın birçok ülkesine yaklaşık iki saatlik uçuş mesafesinde oluşu, ilçe içinde yaygın kara, hava ve deniz ulaşımı ve 90 Acil Yardım İstasyonu’nda hizmet veren 54 ambulansı, hava ambulas hizmetleri, yabancı dil bilen doktor ve sağlık personeli, medikal alanda uluslararası standartlara göre çalışan akredite olmuş kurumlarıyla sağlık turizminde ülkemizin yükselen yıldızı olmayı sürdürüyor.

Kültür turizminden agro turizme çok farklı turizm çeşidini bulabileceğiniz Bodrum, sağlık turizmi açısından özellikle termal olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Eski çağda çok sayıda hastanın tedavi olmak için geldiği Bodrum bugün de, yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara,farklı alanlarda teşhis ve tedavi konusunda çok sayıda sağlık kuruluşuyla hizmet veriyor.

Ayrıca ilçede tedavi olmak için gelenler için bekleme süresinde ya da tedavileri bittikten sonra da Bodrum’de mutlu bir süre geçiriyor. Herkesin ilgi alanına göre ziyaret edebileceği birbirinden özel mekanlar, tarihi çarşılar, modern alışveriş merkezleri, doğal güzellikleri ve florasıyla insana mutluluk ve huzur veren sahil semtleri yer alıyor.

Bodrum sahip olduğu olanaklar açısından Türkiye’de tıp turizmi (medikal turizm), termal turizm, Medikal SPA, geriatri (yaşlı) - engelli turizmi denilince akla ilk gelen kentlerden biri durumunda.

Şifalı otlar, zeytinyağlılar ve deniz ürünleriyle harmanlanmış, kentte yüzyıllardır yaşayan farklı kültürlerin tatlarıyla zenginleşmiş Ege mutfağı ise, Bodrum’de sağlıklı yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Güzel Bodrum’de sağlıklı, huzurlu, mutlu ve keyifli günler geçirmenizi, ilçemizde “sağlıkla” yeniden gelmenizi diliyoruz.