Semtler | Bodrum'a Doyamazsın!
bodrumbanner
Semtler
Şehir Merkezi     

Şehir Merkezi

Bodrum yarımadasının en hareketli ve görsel açıdan en güzel yerlerinden biridir. Bodrum Koyu ve Bodrum Marinasını barındıran merkezi her daim hareketli ve eğlencelidir. Bodrum kalesine ve Zeki Müren müzesine mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Gümbet     

Gümbet

Gümbet, Bodrum'un güney batısında Bodrum merkeze yaklaşık 3 km. uzaklıkta yer almakta ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden birisi konumundadır. Bardakçı tarafındaki yel değirmenlerini mutlaka ziyaret etmeli, uzun kum plajı, sığ denizi, su sporları aktiviteleri ve gece hayatı ile mutlaka uğramalısınız.

Bitez     

Bitez

Bodrum'un güney batısında Bodrum merkeze yaklaşık 10 km. uzaklıkta yer almakta ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden birisi konumunda ve Bodrum'un en güzel koylarından birisidir. Bitez, güzel koyu ve plajı ile ünlü olup özellikle deniz sörfü için çok ideal bir beldedir.

Konacık     

Konacık

Yerleşim olarak Bodrum'a en yakın Belde olması nedeni ile sürekli ve hızlı bir büyüme gösteren belde aynı zamanda diğer beldelere de ana ulaşım arteri üzerindedir. Kültürel yapısı da aynı sebeplerle değişkenlik göstermektedir. Ekonomik yatırımlar Bodrum Yarımadasında Konacık'a yoğunlaşmaktadır.

Ortakent     

Ortakent

Bodrum yarımadasının güney sahilinde ortada yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 13 km. uzaklıkta yer almaktadır. Sıcak denizi, kum plajı ve mandalin bahçeleri ile ünlü olup aynı zamanda Bodrum yarımadasındaki tüm yolların kesiştiği bir konumda yer almakta ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden birisi konumundadır.

Yalıkavak     

Yalıkavak

Bodrum yarımadasının kuzeybatı ucunda bulunmakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 18 km. uzaklıkta yer almaktadır. Popüler bir tatil merkezi olan Yalıkavak, yel değirmenleri, balı, süngeri ve narenciyesiyle ünlüdür. Geçmiş dönemde en ünlü sünger avcıları Yalıkavak'tan çıkmıştır.

Turgutreis     

Turgutreis

Bodrum yarımadasının batı sahilinde yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıkta yer almaktadır. Turgutreis, Bodrum yarımadasının ikinci en büyük yerleşim merkezidir. D-Marin, Sabancı Parkı mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.

Akyarlar     

Akyarlar

Bodrum yarımadasının en güneybatı ucunda Bodrum merkeze yaklaşık 13 km. uzaklıkta yer almakta ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden birisi konumundadır. Akyarlar aynı zamanda Bodrum yarımadasının en önemli sörf merkezlerinden birisidir. Temiz denizi ile mutlaka uğramalısınız.

Gümüşlük     

Gümüşlük

Gümüşlük, Bodrum yarımadasının batı ucunda yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 24 km. uzaklıkta yer almaktadır. Berrak denizi ve taze balığı ile ünlü olan Gümüşlük, Bodrum yarımadasının popüler tatil beldelerinden birisidir. Sakinliği ve kentleşmeden korunmuş olması sebebiyle huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir tatil beldesi.

Gündoğan     

Gündoğan

Bodrum yarımadasının kuzeyinde Yalıkavak ve Türkbükü arasında yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 25 km. uzaklıkta yer almaktadır. Bodrum yarımadasının şirin tatil beldelerinden biri Gündoğan, kendine has doğası, güzel koyu, mandalina bahçeleri ve berrak deniziyle meşhur.

Türkbükü     

Türkbükü

Türkbükü, Bodrum yarımadasının kuzey ucunda bulunmakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıkta yer almaktadır. Popüler bir tatil merkezi olan Türkbükü, plajları, taze balığı, mandalina bahçeleri, berrak denizi ve beyaza boyalı evleri ile ünlüdür.

Göltürkbükü     

Göltürkbükü

Göltürkbükü, eski adıyla Gölköy, Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 23 km. uzaklıkta yer almaktadır. Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden biri olan son yıllarda özellikle sosyetenin en çok tercih ettiği bir tatil beldesi olan Göltürkbükü, kendine has doğası, gece hayatı, gölü ve mandalina bahçeleriyle meşhur.

Torba     

Torba

Torba, Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 5 km. uzaklıkta yer almaktadır. Popüler bir tatil merkezi olan Torba, Bodrum merkeze yakınlığı ile gözde beldelerdendir. Torba limanından ayrıca Didim'e feribot seferleri yapılmaktadır.