En iyi 10 yer | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
En iyi 10 yer
Bodrum Kalesi     

Bodrum Kalesi

Türkiye'nin ilk su altı arkeoloji müzesini barındıran Bodrum Kalesine uğramadan gitmemelisiniz.

Zeki Müren Müzesi     

Zeki Müren Müzesi

Zeki Müren'in son yıllarını geçirdiği evini şimdiki haliyle müzeye dönüşen ve Bodrum'a gelip mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri.

Antik Tiyatro     

Antik Tiyatro

1960’larda geçirdiği restorasyondan sonra 13.000 kişi kapasitesiyle bir çok festivale ev sahipliği yapıyor. Bodrum'un ortasındaki Göktepe dağının güney eteklerindeki bu tiyatro, Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir.

Yel Değirmenleri     

Yel Değirmenleri

Yalıkavak'ta Bodrum ve Gümbet koylarına bakan tepe üzerinde bulunan yedi adet yel değirmeni 18. yüzyılda inşa edilmiş ve 1970'li yılların sonlarına kadar faal olarak kullanılmıştır.

Myndos Kapısı     

Myndos Kapısı

Bodrum'un batı tarafında Halikarnnassos kentinin giriş kapılarından birisi olan Bodrum Myndos Kapısı da Bodrum'da ki önemli tarihi eserlerden birisi.

Osmanlı Tersanesi     

Osmanlı Tersanesi

Bodrum'un merkezinde marinanın kuzey batı tarafında bulunan ve son dönemde restore edilmiş olan Bodrum Osmanlı Tersanesi ve Kulesi de Bodrum'da görülmeye değer tarihi yerlerden birisidir.

Uyku Vadisi     

Uyku Vadisi

Bodrum'un çevresinde doğa sevenler için trekking ve doğa yürüyüşü yapmaya en elverişli ve en popüler yeri olan Uyku Vadisi'ne, Bodrum'dan 30 km. sonra, Milas'tan Bodrum istikametinde ise 20 km. sonra Gökçeler Köyü ayırımından girilerek Gökçeler Köyü'nü geçtikten yaklaşık 1 km. sonra ulaşılmaktadır.

Gümüşlük Sahili     

Gümüşlük Sahili

Bodrum'un begonvil kokan semti Gümüşlük'te, muhteşem esprileri ve gün batımı manzarasıyla akşam yemeğinizi yiyebilir, sahil boyunca devam eden butik dükkanlarını ziyaret ederek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Palmarina     

Palmarina

Mega yat bağlama kapasitesi, dünyaca ünlü markaları ve yeme içme alanlarıyla dünyanın en iyi marinaları arasında gösterilen Palmarina Bodrum’da bulunan Palmalife Marina Hotel’de marinanın dinamik ve eğlence dolu dünyasına sadece bir kaç adım uzaklıkta; deniz, güneş, bembeyaz kumlar ve kendisine özel masmavi koyundaki plajıyla gözlerden uzak ve huzurlu bir ortamda ev konforu deneyimleme imkanı sunuluyor.

D-Marin     

D-Marin

D-Marin; İyon, Ege ve Adriyatik denizlerindeki benzersiz 11 marinasıyla, Doğu Akdeniz Çanağı' nın en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmekte, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir.