Plajlar | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
Plajlar

Bodrum’a ulaştığınızda masmavi denizine kendinizi bir an önce bırakmak isteyeceksiniz. En sakininden, en derinine kadar tüm plajları görebilirsiniz.

Bitez Plajı     

Bitez Plajı

Bodrum’un sakin ve duru plajı Bitez, hem konumu hem de kaliteli hizmetiyle en iyi plajlar listesinde. Genellikle sessiz ve sakin olmasından dolayı dinlenmek amacıyla tercih edilen Bitez Plajının denizi oldukça temiz. Bodrum merkezine 8 km uzaklıkta olan bu plaja dolmuşlar aracılığıyla ulaşabilir, gitmişken de Bitez mantısını denemeden dönmemeye gayret gösterin!

Kadıkalesi Plajı     

Kadıkalesi Plajı

Gümüşlük ve Turgutreis arasında kalan, aslında daha çok Turgureis’e yakın olan bu plaj, masmavi denizi ve kum sahiliyle popülerliğini gün geçtikçe artırıyor. Temiz olması ve denizinin güzelliği burayı en güzel Bodrum plajları arasına sokuyor.

Karaincir Plajı     

Karaincir Plajı

Kumlu, sessiz, sakin, tertemiz deniz, tepelerle çevrili muhteşem bir plaj. Turgutreis merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Karaincir Plajı’nın çevresindeki restoranlarda yazın keyfini çıkaracak deniz ürünlerini yiyebilir, harika plajın tadını çıkarabilirsiniz.

Ortakent Yahşi     

Ortakent Yahşi

Ortakent bölgesinde bulunan Yahşi, belki de Türkiye‘de bulunan en güzel halk plajı. Yahşi yalısı olarak adlandırılan sahil bölgesi mavi bayrağa sahip. Harika ve temiz bir denize sahip bu bölgeye mutlaka uğrayıp, denizinde yüzmelisiniz.

Akyarlar     

Akyarlar

Bodrum merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Akyarlar’a dolmuş ile ortalama 40 dakikada ulaşılabiliyor. Bodrum’un en samimi koylarından biri olan Akyarlar’ın denizi de mavi bayrağa sahip. Bir balıkçı kasabası olan bu bölgedeki tüm plajlar temizliği ve eşsiz güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

Yalıkavak     

Yalıkavak

Bodrum’un hareketli yaşamından biraz uzaklaşıp daha sessiz ve sakin bir tatil köyü havasına ihtiyacı olanlar için muazzam bir bölge: Yalıkavak. Bodrum merkezine yaklaşık yarım saat uzaklıkta. Serin olması ve denizinin güzelliği gönülleri fethediyor.

Gümüşlük     

Gümüşlük

Gümüşlük plajları da oldukça temiz denize sahip. Gümüşlük’ün farkı biraz daha doğa dostu bir bölge olması. Ufak bir kasabayı andırıyor ve ormanların uzandığı bir kıyıda konumlanıyor. Bölgedeki balık restoranları çok samimi ve leziz yemekler sunar. Yaz aylarında Bodrum merkezinden düzenli olarak dolmuşlar Gümüşlük’e gitmektedir.

Turgutreis     

Turgutreis

Bodrum’a 20 km uzaklıkta, harika koylara sahip muazzam bir tatil beldesi olan Turgutreis’in plajları en iyi Bodrum plajları arasında mutlaka kendisine yer bulacaktır. Merkezi çok şirin ve sakin olan Turgutreis’in koylarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Gündoğan     

Gündoğan

Aslında henüz potansiyeli keşfedilmemiş, sakin, kafa dinlemelik bir bölge olan Gündoğan’ın plajlarına bayılacaksınız. Bodrum merkezine 18 km uzaklıkta olan Gündoğan’ın denizi oldukça temiz ve plajları serin.

Gümbet     

Gümbet

Yıllardır mavi bayrak taşıyan plaja sahip Gümbet, daha çok gece hayatıyla ön plana çıksa da özellikle yabancı turistler plajları tıklım tıklım dolduruyor. Üstelik Bodrum merkezine sadece 3 km uzaklıkta.