Güneş Şehri Bodrum | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
Güneş Şehri Bodrum

Seyahat takviminizi belirlerken özgür olun: Bodrum'da güneş, yılın 300 günü üzerinizde!


Mevsimlerden ne olursa olsun, tatile çıkmak istiyorsanız, güneşin yüzünü gösterdiği yaz aylarının gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. Bodrum'da güneş, verimli ovaların, masmavi suların, eteğinde hayvanların otladığı dağların, mutlu insanların yürüdüğü sokakların üstünde yılın 300 günü parıldar...

Bodrum'un 147 km’lik kıyı şeridindeki pek çok kumsalı “Mavi Bayraklı”dır. Muhteşem sahillerin birbirini izlediği ve yaz turizminin doğal olarak geliştiği yer, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekmektedir.

Dünya çapında üne ulaşmış bir tatil beldesi olan Bodrum yaz aylarında büyük ilgi görür. Bir yarımadada konumlanmış olması, kuzey ve güney rüzgârlarının çarpıştığı bu noktayı rüzgâr sörfü meraklıları için çok çekici kılmaktadır. Bodrum'daki renkli gece hayatıyla dünya çapında bir çekim merkezidir. Bir zamanlar küçük bir köy olan Bodrum, bugün onlarca pansiyon ve butik oteliyle ziyaretçilerini ağırlamakta; güvenli sörf yapma imkânı sağlayan sığ denizinin yanı sıra mayıs-ekim ayları arasında yapılan uluslararası sörf yarışmalarıyla çok sayıda kişiyi kendisine çekmektedir. Merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Gümbet, yaz mevsiminde deniz-kum-güneş turizmiyle on binlerce kişiyi konuk etmektedir.

Tatiliniz süresince güneşin bulutların ardında değil, gezdiğiniz yerlerin üstünde olmasını tercih edenlerdenseniz, Bodrum'a hoş geldiniz!