Sağlık Şehri | Bodrum.net.tr - Bodrum İnternette - Bodrum'un İnternet hali
bodrumbanner
Sağlık Şehri

Bodrum : Sağlıklı bir yaşam hayali kuranların yeri!


Temiz havası, deniz kıyısındaki keyifli mekânları, modern sağlık tesisleri, hastaneleri, her alanda yetişmiş uzman doktorları, her bütçe için uygun konaklama tesisleri, klinik konukevleri, Avrupa’nın birçok ülkesine yaklaşık iki saatlik uçuş mesafesinde oluşu, yaygın kara ve deniz yolu ulaşımıyla sağlık turizminde lider yerler arasında yer alır.

Sahip olduğu olanaklarla tıp turizmi (medikal turizm), termal turizm, medikal SPA, geriatri (yaşlı) ve engelli turizmini içeren sağlık turizmi alanında akla ilk gelen yerlerden biridir.
Şifalı otlar, zeytinyağlılar ve deniz ürünleriyle harmanlanmış, yerde yüzyıllardır yaşayan farklı kültürlerin tatlarıyla zenginleşmiş Ege mutfağı ise Bodrum'da sağlıklı yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Yılda ortalama 300 gün güneşli olan Bodrum, rüzgâr sörfü, dağ bisikleti, yüzme, dalış, yürüyüş ve kamp gibi birçok açık hava etkinliği için imkân tanır. Yürüyüş ve dağ bisikleti için 30’un üzerinde dağ patikası bulunan Bodrum'da aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güzel Bodrum'da sağlıklı, huzurlu, mutlu ve keyifli günler sizi bekliyor!